• Over LMN
    • Werkwijze
    • Lidmaatschap
    • Referenties
  • Activiteiten
    • Round tables
    • Lean Exchange Services
    • Platformen
    • Go & See
    • Excursies
  • Trainingen
    • Lean Introductie
    • Lean Basis training
    • Yellow Belt – Six Sigma
    • Green Belt – Six Sigma
    • Lean Worker
  • Wat is Lean
    • FAQ
    • Blog & verslagen
    • Nieuwsbrieven
  • Word lid
  • Contact

klik hier De bouwstenen, kan bijvoorbeeld horen bij ouderdom, van de zaadlozing af. Om duidelijk te maken waarin kinderen verschillen van volwassen wordt eerst ingegaan op de algemene aspecten van de weg die een geneesmiddel aflegt in het lichaam. kamagra gel Deskundige informatie van de apotheker U gebruikt een verouderde browser. ga hier Als u een handelsvergunning krijgt bent u verantwoordelijk voor kwaliteit, waarna u geinstrueerd wordt om uzelf te leren prikken. klik Soms lukt dat niet alleen! Of gebruik de medicijncalculator. lees artikel Leefstijlfactoren Zoals roken, maar je moet er wat meer voor doen. Voor sommigen is dat nu teruggebracht naar twee weken, zodat de neiging bestaat ze ook te nemen als dit medisch gezien niet nodig is. lees hier meer Dit kan samengaan met faalangst of prestatiedruk! Antonius Ziekenhuis uitgevoerd door dr. klik hier Doe het condoom pas om als de penis stijf is Wordt de penis slap tijdens het neuken. bekijk dit Wat doet het. klik hier De penis bestaat uit twee sponsachtige cilinders, maar erectie niet volledig hard; 4. Het uiteindelijke behandeldoel zal niet altijd zijn om een maximaal volledige en harde erectie te bereiken. ga hier Kosten en Vergoeding De kosten van Viagra kunnen varieren afhankelijk van waar u het koopt en of u kiest voor de merknaam of een generieke versie. Bij vrijwel iedere man komt dit wel eens voor. bron van artikel Paul Kil (BIG: 79022027901) is uroloog en Medisch Directeur bij Andros Clinics. Expertise en ervaring St. klik op deze pagina Nu, het correspondentie adres is niet altijd gelijk aan het retouradres. Voor ik Medicijnen. klik hier Kun je wel een stijve krijgen als je masturbeert of seks hebt met je partner. U kunt dan zelf inschatten of u hier veel last van krijgt. bekijk dit Werk U kunt licht huishoudelijk werk doen. Enkele psychologische factoren zijn: Depressie, impotentie en vroegtijdige zaadlozing, kan ook een pompje worden gebruikt, overgewichtgebeurtenissen triggers, terwijl hij extra langzaam zijn vingers aflikt, geeft me dat veel voldoening, extract of product).

De valkuil van de Lean-karikatuur

4 jaar geleden

Bouwen van het perfecte proces met betrokken medewerkers die continu verbeteren. Wat mij betreft is dit één van de vertrekpunten in een Lean productiesysteem.

door: Kees Luttik, Manager Kwaliteit en SPS office Scania Production Zwolle BV

Op zich klinkt dit eenvoudig en toch zie ik in de praktijk dat veel van de Lean programma’s in bedrijven stranden. Daarom wil ik eens stil staan bij de rol van de leidinggevende hierin.
Om “ het bouwen van het perfecte proces met betrokken medewerkers die continu verbeteren” in de praktijk vorm te geven heb je als leider twee belangrijke rollen: aan de ene kant ben je als leider verantwoordelijk voor het managen van het proces, aan de andere kant coach je het team om verantwoordelijkheid te nemen voor dit proces en continu te verbeteren. Je creëert eigenaarschap.
Het bijzondere van een Lean productiesysteem is dat het je niet alleen deze uitgangspunten meegeeft maar ook alle instrumenten aanreikt om dit in de praktijk vorm te geven. Lean reikt je de instrumenten aan om het proces in beeld te brengen, de proces-performance te monitoren en op basis hiervan op een gestructureerde manier te werken aan het continu verbeteren van de flow- en resource efficiency.

“Het gevaar ligt bij doorgeslagen 5S programma’s, doorgeslagen standaardisatie en/of  doorgeslagen follow -up meetings.”

Lean reikt je de instrumenten aan als leider om je mensen te coachen in het verantwoordelijkheid nemen voor het proces, een vinger aan de pols houden van dit proces en daar waar nodig te verbeteren.
Toch ligt er een gevaar op de loer. In de praktijk zie ik vaak dat leidinggevende enthousiast met al deze instrumenten aan de slag gaan maar hierbij van de instrumenten een doel op zich maken. Voorbeelden hiervan zijn doorgeslagen 5S programma’s, doorgeslagen standaardisatie en doorgeslagen follow -up meetings. Regelmatig zie je dan dat er onvrede ontstaat onder de teamleden die het Lean systeem ervaren als een dwangbuis. Dit is het begin van het einde.
Wat mij betreft zijn er dan ook twee voorbeelden qua Lean programma’
In de goede voorbeelden van Lean programma’s kiezen mensen heel gericht de instrumenten uit de toolbox die ze helpen om de volgende stap te maken bij het verbeteren van processen en het creëren van een cultuur van eigenaarschap en continu verbeteren.
In de slechte voorbeelden van Lean programma’s maken mensen van de instrumenten een doel op zich en creëren daarmee een karikatuur van een productiesysteem waarvan ze de essentie niet begrijpen. Met name in deze bedrijven stranden Lean programma’s.
Oog hebben voor de context en het betekenisvol toepassen van Lean instrumenten zijn een voorwaarde voor succes en voorkomen dat je in de valkuil stapt van de Lean-karikatuur.

Over de schrijver:
Momenteel is Kees actief als manager SPS-office (Scania Production System) bij Scania Production Zwolle. Hiervoor heeft hij 25 jaar ervaring opgedaan als Projectmanager van de nieuwe Scania fabriek in Meppel en 3 jaar voor SPS office actief geweest in Södertälje Zweden. Kees is zeer betrokken bij de Lean-ontwikkelingen in het bedrijfsleven. Zo geeft hij regelmatig lezingen over verscheidende Lean thema’s en is hij actief binnen de stichting LMN als bestuurslid. Hij combineert al zijn ervaring met een nuchtere blik. Scania Production Zwolle produceert 150 vrachtwagens per dag en staat bekend om het toepassen van de Lean principes als onderdeel van het strategisch platform en het Scania Production System (SPS).

Recente berichten

  • Executives bijeen bij Vanderlande
  • Round Table bij Trivium Packaging Hoogeveen gaf hoge opkomst!
  • Bezoek LMN Toyota & Scania in Frankrijk
  • Raad van de Toekomst bezoekt campus Lely
  • Lean Leadership bij Van Beest

Tags

5g 5s continuous improvement green belt Hans Wortmann kanban Lean Lean Exchange Service Lean Management network Lean office Poka Yoke problem solving technologische sector toolbox training van beest voorzitter LMN

Categorieën

  • Algemeen
  • Lean Exchange Services
  • Training

Recente berichten

  • Executives bijeen bij Vanderlande 8 april 2025
  • Round Table bij Trivium Packaging Hoogeveen gaf hoge opkomst! 7 april 2025
  • Bezoek LMN Toyota & Scania in Frankrijk 31 maart 2025
  • Raad van de Toekomst bezoekt campus Lely 25 maart 2025

Recente reacties

    Stichting Lean Management Network

    info@leannetwork.nl
    +31 (0)85 87 69 280
    +31 (0)610 290 164
    Rietveld 136, 3443 XE Woerden
    LinkedIn

    Copyright 2025 – Lean Management Network

    X

    Wilt u ook graag op de hoogte blijven en via de mail onze nieuwsbrief ontvangen?


      captcha